Kirjamessut palaavat tauon jälkeen!

Turun Kirjamessut järjestetään 1.–3.10.2021 ja ne ovat tuttuun tapaan samaan aikaan Turun Ruoka- & Viinimessujen kanssa. Pääteemana on tänä vuonna musiikki ja ajankohtaisteemoina ovat tiedon murros ja hyvinvoinnin taito. Osta edullisemmat ennakkoliput helposti verkosta!

Löydät Werner Söderströmin osaston Turun Kirjamessuilta osastopaikalta A47!

Perjantai 1.10.

Pvä Klo Lava Kustantamo Kirjailija Kirja
1.10. 11:30-11:50 Agricola Tammi Kristiina Vuori Samettiin kätketty
1.10. 11:50-12:15 Kuisti Kosmos Jani Toivola Rakkaudesta
1.10. 12:00-12:20 Fiore WSOY Hanna Brotherus Ainoa kotini
1.10. 12:00-12:20 Lastenalue Tammi Riina & Sami Kaarla, Anders Vacklin Pet Agents 6
1.10. 13:00-13:20 Fiore Tammi Saara Turunen Järjettömiä asioita
1.10. 13:30-13:50 Agricola Tammi Leena Lehtolainen Ilvesvaara
1.10. 13:30-13:50 Lastenalue Tammi Paula Noronen Supermarsu
1.10. 14:10-14:40 Tieto Tammi & Into Kari Lumikero & Petri Saraste Tätä en vielä kertonut & Kirjeenvaihtaja
1.10. 15:05-15:25 Fiore Tammi Paula Noronen Tarja Kulho – lomille lompsis
1.10. 15:15-15:35 Agricola WSOY Johanna Venho Syyskirja
1.10. 15:15-15:35 Auditorio Johnny Kniga Mikko Kuoppala, Hippo Taatila Pyhimys – Sanat ja tarina
1.10. 15:20-15:40 Tieto Tammi Mikko Kekäläinen & Petra Olli Petra Olli – Painija
1.10. 15:50-16:10 Tieto WSOY Pohjalainen, Soili; Isometsä, Jari Isomettän poika
1.10. 16:40-17:10 Lastenalue WSOY Anniina Mikama & Magdaleena Hai (Otava) Myrrys & Isetin Solmu
1.10. 16:50-17:30 Agricola Tammi Matti Remes Norjalainen tyttöystävä
1.10. 17:15-17:35 Fiore WSOY Jussi Sudenlehti Melankolia

 

Lauantai 2.10.

Pvä Klo Lava Kustantamo Kirjailija Kirja
2.10. 10:30-10:50 Kallas WSOY Anja Erämaja & Tuukka Pietarinen Olen nyt täällä metsässä & Lukematon
2.10. 11:00-11:20 Kuisti Bazar, Atena Pirkko Soininen Valosta rakentuvat huoneet
2.10. 11:00-11:20 Fiore WSOY Hassan Blasim, Sampsa Peltonen Kelloja ja vieraita
2.10. 11:15-11:35 Lastenalue WSOY Roope Lipasti Lätkä-Lauri ja pelikielto
2.10. 11:40-12:00 Agricola WSOY Anja Snellman Kaikki minun isäni
2.10. 11:40-12:00 Jukola WSOY Paavo Arhinmäki Kaiken se kestää
2.10. 12:00-12:20 Kuisti WSOY & Tammi Ripsa Koskinen-Papunen Ripsaus parempaa elämää
2.10. 12:30-12:50 Kuisti Bazar, Robustos Timo Airaksinen Himon ilo & Rento huolettomuus elämänasenteena
2.10. 12:30-12:55 Kallas Kosmos Heini Strand Kuka kuuluu?
2.10. 12:50-13:25 Jukola Tammi Saija Kuusela (+ Mikko Kalajoki, Tommi Laiho) (+ Mikko Kalajoki: Velkakirja (Otava) &  Tommi Laiho: Uhanalaiset (Myllylahti))
2.10. 12:50-13:25 Lastenalue Tammi Elina ja Sofia Rohkeasti minä
2.10. 13:00 Atrian Ruokalava Tammi Aihinen, Kari & Saariluoma, Jaakko Kape & Jaska – Mestarin otteessa
2.10. 13:10-13:30 Agricola WSOY Tuomas Kyrö Vasara ja käytettyjä nauloja, Mielensäpahoittaja
2.10. 13:35-14:00 Lastenalue Tammi Joona Leppälä (ZoneVD) Zone VD kiehtovan tiedon jäljillä
2.10. 14:10-14:35 Jukola WSOY & Tammi Niklas Ahnberg, Anni Ihlberg Isät jäävät merelle, Ilonpilaaja
2.10. 15:00-15:20 Fiore WSOY Miki Liukkonen Elämä: Esipuhe
2.10. 15:05-15:30 Kuisti Kosmos Suvi Auvinen Kaltainen valmiste
2.10. 15:25-15:45 Agricola WSOY Anna Puu Minä olen Anna Puu
2.10. 15:30-15:50 Fiore Tammi Mariska Kummat ja kammot
2.10. 16:00-16:20 Tieto Tammi Liisa Talvitie, Heidi Herala Heidi Herala
2.10. 16:10-16:30 Kuisti Tammi Juha Matias Lehtonen Terveys ja humpuuki
2.10. 16:10-16:50 Auditorio Bazar Max Manner (yhteiskeskustelu) Aavesärky (+muita)
2.10. 16:30-16:50 Agricola WSOY Arttu Tuominen Vaiettu
2.10. 16:30-16:50 Tieto Johnny Kniga Katja Kettu, Ismo Alanko Ismo Alanko
2.10. 17:00-17:30 Tieto WSOY & Tammi Antti Heikkinen & Tommi Saarela Kari Tapio & Pave Maijanen

 

Sunnuntai 3.10.

Pvä Klo Lava Kustantamo Kirjailija Kirja
3.10. 10:30-10:50 Kuisti Bazar Elina Kilkku & Maija Kajanto Jumalainen jälkinäytös & Kuin tilauksesta
3.10. 11:00-11:20 Lastenalue Tammi Cristal Snow Penni Pähkinäsydän ja mörkökuume
3.10. 11:30-11:50 Agricola Tammi Jari Järvelä Aino A.
3.10. 11:30-11:50 Lastenalue WSOY Silja Sillanpää, Marja Siira Salasaaren salaisuudet
3.10. 11:35-12:10 Tieto Tammi & Bazar Petteri Taalas & Kerttu Kotakorpi Ilmastonmuutos ilmatieteilijän silmin & Suomen luonto 2100
3.10. 11:40-12:05 Jukola WSOY Ville Tietäväinen, Iiro Küttner, Ville Ranta Harvennus, Kuinka valloitin Ranskan
3.10. 12:30-12:50 Lastenalue Tammi Elina Hirvonen Prinsessa Rämäpää ja riitataika
3.10. 12:55-13:15 Tieto WSOY Teemu Keskisarja Kyllikki Saari
3.10. 13:05-13:30 Kuisti WSOY, yht Sampo Terho YHT Olev Roosin kyyneleet
3.10. 13:45-14:05 Fiore Tammi Ella Kanninen Minun Italiani
3.10. 14:15-14:40 Kuisti Docendo & Minerva Satu Jaatinen & Sanna-Maria Hovi Paremmissakin piireissä & Viikingeistä Victoriaan
3.10. 14:45-15:05 Jukola SKTL Ishiguro-keskustelu, Helene Bützow
3.10. 15:10-15:50 Auditorio Tammi & Bazar Patricia Bertényi, Christian Rönnbacka (yhteiskeskustelu) Pimeyden kirja, Tulen aika (+muita)
3.10. 16:05-16:30 Agricola Tammi Lilly Korpiola & Petro Poutanen Korona